Hasta Isıtma Sistemlerimizin Avantajları

Yatak ve blanketlerimiz 37°C 'ye 5 ile 7 dakika arasında ulaşarak piyasadaki diğer ürünlere göre daha hızlı ısınmakta, klinik personel için önemli bir avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. 0.1°C lik adımlarla ısıtma yapan sistemimiz, sıcaklığın daha hassas şekilde ayarlanmasına ve izlenebilmesine imkan tanır. (örn; 36.8°C, 37.3°C, 38.6°C vb)

Ürünlerimiz "İki kademeli güvenlik sistemi" ile donatılmıştır. Biri yatak/battaniye'de, diğeri kontrol ünitesinde olmak üzere iki ayrı mikroişlemci kullanılmakta ve birbirinden bağımsız kontrol sağlamaktadır. Böylece birinde sorun yaşanması durumunda, diğer işlemci güvenliği sağlamış olacaktır ve aşırı ısınmayı önleyecektir. Yüksek sıcaklık noktası 41°C olup, sistem bu sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak ısıtmayı durdurmaktadır. Yatak/blanketler içinde bulunan 10 adet sensör ile daha güvenli ve sağlıklı sıcaklık kontrolü sağlar. Gelişmiş alarm sistemi ile sesli alarmı durdurarak, ışıklı alarmın devamını sağlayan bir butona sahiptir. Bunun yanında taşınabilir test cihazımız ile, cihaz üzerinde kolay ve hızlı bir şekilde arıza kontrolü imkanı verir.

Yataklarımızın içindeki viskoelastik sünger yapı sayesinde, uzun süreli operasyonlar sırasında veya sonrasında oluşabilecek yatak yarası diğer adıyla dekübitüs ülserinin önlenmesi sağlanmıştır. Yumuşak ve katlanabilir blanketlerimiz hastayı tamamiyle örterek rahat ve sıcak bir ortam sağlar. Sessiz çalışması, kolay ayarlanabilir LCD ekranıyla ölçülen ve ayarlanan sıcaklık değerlerinin izlenebilmesinde klinik personele kolaylık sağlar. Isıtma elementi olarak karbon-fiber kumaş kullanılması sayesinde, sıcaklık homojen olarak dağılmaktadır.

Tüm ürünlerimiz su ve sıvılara karşı sızdırmazlık özelliğine sahip olup kolayca temizlenebilmekte ve dezenfekte edilebilmektedir. Tek ve çok kullanımlık kılıf seçeneklerimiz de mevcuttur. Yatak ve blanketlerimiz, çok kullanımlık kılıflarımızın hepsi hava geçirgen - sıvı geçirmeyen, hafif, yumuşak ve sağlıklı poliüretan madde ile kaplanmıştır. Tek kullanımlık kılıflarımız hava geçiren, sıvı geçirmeyen 3 katlı nonwoven malzemeden üretilmiştir.

Kendi bataryası ile çalışabilen mobil ısıtma sistemimiz 3-4 saat elektriksiz ısıtma sağlayabilir. Hasta nakilleri sırasında ısıtma yapabilen ürünümüz Avrupa medikal piyasasında bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Transport Hasta Isıtma yatağımız ve blanketimiz; uzun mesafelere yapılan hastane nakillerinde, çeşitli kazalar sonucu uzun süre soğuğa maruz kalmış ya da herhangi bir sebeple vücut sıcaklığında düşüş meydana gelmiş yaralıların kurtarılmasında önemli rol oynamaktadır. İlk müdahele ve hastaneye nakil esnasında, hastanın vücut sıcaklığının normale döndürülmesi ve korunması sağlanabilmektedir.

Bütün sistemlerimiz hasta ve kullanıcı güvenliği düşünülerek düşük voltaj ile çalışmaktadır (24 Volt), aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar ve hastanelerin kullanım maliyetlerini düşürür. Bunun yanında çok kullanımlık bir sistem olduğu için, 6 yıl kullanılabilir ve diğer tek kullanımlık sistemler gibi atıklara neden olmaz.

Ürünlerimiz Yetişkin, Pediatrik, Yenidoğan ve Transport amaçlı farklı modeller, halinde üretilmiştir. Farklı boylarda blanket ve yataklarla kombinlenebilen kontrol üniteleri ile hastaların her türlü ihtiyacına uygun olarak kullanılabilmektedir. Taşıma standı, duvar ve serum askısı standları gibi zengin aksesuar seçenekleri ile klinik personelin her ortamda rahat çalışabilmesi amaçlanmıştır.

Tüm ürünlerimiz piyasadaki diğer benzer ürünlerle kıyaslandığında fiyat ve kullanım maliyeti açısından avantajlıdır.

Yukarı